Aesculap

Trofeo Topolino

W dniach 13 - 14.02.2004 w miejscowości Trento we Włoszech odbyły się międzynarodowe zawody dla młodzików i juniorów młodszych - Trofeo Topolino Sci. Zawody te mają wieloletnią tradycję. Ich historia sięga roku 1966. W slalomach i slalomach gigantach Trofeo Topolino startowało i wygrywało wiele późniejszych gwiazd narciarstwa znanych nam z Pucharu Świata. Miedzy innymi: Alberto Tomba, Pernilla Wiberg, Paolo De Chiesa, Katia Seizinger, Debora Compagnoni i wielu innych. Cieszy nas niezmiernie to, że dwukrotnie w gronie zwycięzców (rok 1995 - slalom gigant i 1997 - slalom) znalazł się wychowanek naszego klubu Piotr Kaczmarek, który jako jedyny z Polaków zdobył złote medale w tej prestiżowej imprezie, imprezie uznawanej za nieoficjalne mistrzostwa świata.

Oprócz Piotra w Trofeo Topolino brali udział na przestrzeni minionych lat jeszcze inni uczestnicy Aesculapa, a mianowicie: Michał Kałwa, Łucja Zgudka, Katarzyna Karasińska, Katarzyna Dębska, Michał Burzyński, Jan Dębski i Agnieszka Iwanicka. Bardzo dobre, obok Piotra Kaczmarka, wyniki uzyskali jeszcze: Katarzyna Karasińska (srebrny medal w slalomie w 1995 r.), Michał Burzyński (7 miejsce w slalomie w 1999 roku). Niezły wynik uzyskał tam także Jan Dębski, który zajął 14 miejsce w slalomie (2002 rok). Nie mniej jednak, cieszy nas sam udział pozostałych naszych zawodników w tych zawodach. Dostanie się do reprezentacji Polski nie jest łatwe, trzeba przejśc przez sito eliminacji, stać się najpierw najlepszymi w kraju. Więcej wyników z tej i innych imprez - na stronie Historia sportu.

Michał Rażniewski

Polacy na Trofeo Topolino Sci 2004Fot. 1 - 8 Wykonane przez Jurka Jodłowskiego www.polpunkty.pl
Galeria zawodnikow Aesculapa - Trofeo Topolino Sci


Poniżej znajdują się fotografie zawodników Szkoły Narciarskiej i Sudeckiego Klubu Sportowego Aesculap, którzy zakwalifikowali się i brali udział w Trofeo Topolino Ski.

Michał Kałwa

Michał Kałwa


Łucja Zgudka

Łucja Zgudka


Piotr Kaczmarek

Piotr Kaczmarek


Katarzyna Karasińska

Katarzyna Karasińska


Katarzyna Dębska

Katarzyna Dębska


Michał Burzyński

Michał Burzyński


Agnieszka Iwanicka

Agnieszka Iwanicka


Jan Dębski

Jan Dębski


Trofeo Topolino 2000 i 2001

Powrót