O stronie


Eskulap Name - kiedyś i teraz

Wędruję z aparatem w plecaku po Sudetach Zachodnich. Fotografuję "ku pokrzepieniu serc". Uzdrawiającą moc przyrody wyczuwa każdy z nas. A ja staram się oddać wiernie piękno i uroki mojej małej ojczyzny.

Pamiątkowy baner

Łysa Góra w Górach Kaczawskich i Szkoła Narciarska i Sudecki Klub Sportowy Aesculap to miejsca mojej etatowej pracy do 2014 roku. Obecnie jestem emerytem i w ramach hobby (niekomercyjnie) tworzę projekt Eskulap Name. Fotki ukazują jak jadę trasą swojego ostatniego slalomu giganta (jeszcze przed zabiegiem założenia stentów, które wszczepiono mi wiosną 2018 roku). Od czasu pojawienia się choroby wieńcowej już nie jeżdżę na nartach zjazdowych. Zdjęcie wykonane przez Pana Radosława Gułaja posłużyło mi do wykonania grafiki i baneru na kilku moich stronach. Udostępniam je na pamiątkę mojej trwającej ponad 40 lat pracy trenerskiej i instruktorskiej. Jako Instruktor Wykładowca PZN pełniłem funkcję Kierownika Wyszkolenia w w/w szkole (a niezależnie od tego prowadziłem także serwis internetowy Aesculapa w latach 2000 – 2014).Drogowskaz

Historia poniższego rysunku sięga czasów wielkiej popularności Łysej Góry (czytaj niżej), jako podmiejskiej stacji sportów letnich i zimowych (góra ta wznosi się tuż nad Jelenią Górą – odległa o 10 km). Poprosiłem rysownika aby w prosty i humorystyczny sposób przedstawił turystyczną propozycję na spędzenie czasu w okolicach miasta. I tak oto w 2010 roku powstał drogowskaz w elektronicznej postaci. W zamyśle ma odzwierciedlać jakie jest faktycznie położenie Jeleniej Góry. I wskazywać na równomierne wykorzystywanie walorów turystyczno-krajoznawczych wszystkich pasm Sudetów Zachodnich. Grafika ta stała się z czasem motywem przewodnim moich stron internetowych.

Komentarze

O stronie