Aesculap

Okolicznościowy wpis - nieco się wiążący z imprezą "Start do Nart"

Polecam imprezę "Start do Nart" jako miłośnik Łysej Góry i instruktor narciarstwa. Wszystko, co dzieje się w Górach Kaczawskich, a szczególnie w tym miłym mojemu sercu miejscu, jest godne odnotowania w annałach historii. Lata walki o Łysą Górę jako najlepsze miejsca rekreacji dla mieszkańców Jeleniej Góry przynoszą upragnione efekty. A pamiętacie czasy permanentnej dominacji Karkonoszy w świadomości radnych i prezydentów. Aesculap usiłował promować Łysą Górę jako stację podmiejską. Nie przechodziło... Lobby Karkonoszy i Jelonki "perły" było nie do pobicia. Czego Aesculap nie mógł przejść, tego dokonała SKI ARENA! I jej obietnice "kanapy". Brawo! Przypomnę, że Stanisław Rażniewski planował wyciąg krzesełkowy jeszcze za komuny. Niestety wizjoner nie miał wtedy kasy. Przypomnijmy jego pracę w czasie tej wspaniałej imprezy - tu ukłon w stronę obecnych Zarządzających!

PS. A jednak po latach Miasto Jelenia Góra stało się oficjalnym partnerem Łysej Góry. Trwało to troszkę. Lepiej późno niż wcale. Polecam swoją stronę, na której znajdziecie historię tego miejsca i informacje, jak Aesculap promował przez całe lata ten podmiejski ośrodek. Na przekór wszystkim, którzy twierdzili, że nic się nie da wskórać, bo leży na terenie Gminy Jeżów Sudecki, a nie na terenie miasta.

Tak wyglądały stoki Łysej Góry w 1982 roku. Jeszcze dziewicze - nie ma turystów. Pan Stanisław Rażniewski powiedział wtedy: "Tu wybudujemy wyciągi... ". Niektórzy się uśmiechali... Stanisław Rażniewski - pomysłodawca Mikrostacji Sportów Zimowych Łysa Góra Chrośnica-Dziwiszów (jego autorstwa jest także pełna nazwa mikrostacji). On również z entuzjazmem podjął się wdrożenia projektów w życie. Okazało się, że z dobrym skutkiem. Zobacz Historię Łysej Góry.

W tym roku START DO NART z Radiem Zet na stoku w SKI ARENA ŁYSA GÓRA od 30 stycznia do 1 lutego 2015.

Artykuł o imprezie na stronie Skionline.

Podobny artykuł - impreza Polskiego Radia Wrocław i 40-lecia Aesculapa na Łysej Górze w 2010 roku.