Aesculap

Komunikat narciarski

Zima zbliża się wielkimi krokami. Nieustająco zapraszam do czytania komunikatów pogodowych na niezależnym blogu będącym częścią serwisu Eskulap.Name. W treści każdego artykułu jest zdjęcie (poranny lub południowy krajobraz miasta, gór) i krótki opis tego, co się aktualnie dzieje za oknem. Mam w swoich planach przedstawiać na niniejszym blogu weekendowe raporty śnieżne Łysej Góry. Już niebawem pojawi się tu filmik z pierwszego śnieżenia. Historia komunikatów narciarskich Łysej Góry, wiąże się nieodłącznie z moją działalnością filmową i pobytem na Łysej Górze do momentu, kiedy byłem zatrudniony w Aesculapie. Przebywając codziennie na szczycie góry, miałem możliwość wykonywania porannych (często popołudniowych lub nocnych) relacji o stanie nartostrad i wszystkiego, co dzieje się na stoku. Statystyki beznamiętnie odnotowywały ogromny ruch na stronie. Częste aktualizacje umacniały wiarygodność serwisu. Postaram się teraz (niezależnie od obecnych właścicieli) choć trochę pomóc Wam w orientacji o warunkach na Łysej Górze. Okresowy filmik, to też coś :). Raz w tygodniu będę dojeżdżał (około piątku) na stok z kamerą. Mam nadzieję, że uda mi się wytrwać w tym postanowieniu (jeśli będę w Jeleniej Górze). Aby nie być gołosłownym, przedstawiam przykład zainteresowania Internautów warunkami śnieżnymi na Łysej Górze w sezonie 2012/2013 (podobne było w innych latach).

Cytuję fragment mojego artykułu sprzed roku.

"Warto odnotować również fakt rekordowych wejść na stronę komunikatów pogodowych na początku sezonu 2012/2013. Na wstępie kilka słów na temat niepowtarzalnej formy jego realizacji. Komunikat narciarski Łysej Góry - rodzi się błyskawicznie, bo Wasz sprawozdawca ma jeden kroczek na stok i może obserwować wszystko to, co dzieje się w Górach Kaczawskich z godziny na godzinę. Widoczność z okolic górnych stacji jest znakomita. A w ciągu minuty można obejrzeć i obfotografować wszystkie nartostrady. Dlatego tak popularne stały się codzienne relacje łysogórskie. Nasi stali Goście wiedzą już, że w każdej chwili zobaczą na naszej stronie wiarygodną informację. Ze swej strony bardzo dziękuję za zaufanie i częste wizyty!!! Statystyki beznamiętnie udowadniają tą popularność. W szczycie sezonu (pełnia zimy, święta, ferie, full śniegu) przeciętny filmik - relację na "żywo" ogląda tysiąc - półtora tysiąca internautów. A ilość wizyt na stronie przekracza cztery tysiące dziennie. Pozdrawiam serdecznie i jak zwykle zapraszam do nas. Michał Rażniewski.

Dokument pokazujący ilość wejść na stronę Aesculap i Łysa Góra w dniach 6.12.2012 - 5.01.2013. Powiększ obrazek.Czytaj więcej: Pogoda w Sudetach Zachodnich (w tym i na Łysej Górze).