Aesculap

Aesculap przygotowuje się do kolejnego sezonu

Mamy bez mała środek lata. Do zimy jeszcze daleko. Jednak w Szkole Narciarskiej Aesculap już teraz trwają przygotowania do nowego sezonu - 2014/2015. Pierwszym, widocznym z zewnątrz akcentem jest udostępnienie nowej strony internetowej Stowarzyszenia. Tradycyjnie umieszczone są informacje klubowe, wiadomości, krótkie informacje o Szkole i jej osiągnięciach. Jak do tej pory, sztandarowym artykułem strony jest "Historia Aesculapa". Ale można także przeczytać o aktualnych wydarzeniach na Łysej Górze i
okolicy. Między innymi o Zawodach Rowerowych Łysogórki MTB. Nie zapomniano o pokazywaniu pogody w Mikrostacji Sportów Zimowych i Letnich. Łatwo dostępny jest obraz z kamery oraz dane meteorologiczne. Autorzy tak oto piszą o swoim projekcie, cyt.: "Oddajemy do Państwa dyspozycji naszą nową stronę internetową. Została ona stworzona od podstaw, przy użyciu najnowszych technologii, aby zapewnić Państwu najwyższy komfort z jej korzystania. Można ją przeglądać na dosłownie każdym urządzeniu posiadającym dostęp do Internetu i choćby najzwyklejszą przeglądarkę. Całość została przeorganizowana tak, aby móc dostać się w każde miejsce przy użyciu jednego, klarownego menu. Dzięki zastosowaniu nowszych technik, pozbyliśmy się uciążliwych elementów w języku Flash, dzięki czemu całość jest dostępna na każdym urządzeniu (źródło: post z Facebooka).

Rzeczywiście, w mojej ocenie strona jest prosta i czytelna (w końcu ma niewielką ilość podstron). I, co należy podkreślić, bardzo kolorowa. Jest tak pomyślana, że na każdym kroku odsyła do archiwalnego bardzo rozbudowanego serwisu, który istnieje w Sieci od 2000 roku. Życzę twórcom projektu powodzenia w pracy.

Ja przy tej okazji zapraszam do odwiedzania niniejszej witryny, którą zbudowałem na bazie technologii Bloggera (zawiera między innymi przejrzyste archiwum i obszerne galerie, z możliwością oglądania na urządzeniach mobilnych; można komentować artykuły i kontaktować się z autorem za pomocą formularza). Prowadzę ją obecnie hobbystycznie. W Stowarzyszeniu nieco się zmieniło; już nie pracuję w Aesculapie. Ale sentyment pozostał. Niech to będzie mój wkład w jego promocję na nowej drodze życia (po katastrofalnym sezonie 2013/2014). "Co słychać w Aesculapie?" - moja strona nieoficjalna - ma niejako uzupełniać obraz jednego z najstarszych środowisk narciarskich Jeleniej Góry. A także ukazywać piękno naszej małej ojczyzny - Kotliny Jeleniogórskiej. Zapamiętajcie Państwo adres: Eskulap.Name. Tą nazwą domeny nawiązuję do historii. Pierwotna nazwa to: Szkoła Narciarska Eskulap.

A teraz news ze strony oficjalnej, cyt.: "Rozpoczynamy zapisy na sezon zimowy 2014/2015. Do szkoły przyjmujemy dzieci już od piątego roku życia. W ramach czesnego oferujemy zajęcia turystyki górskiej (raz w tygodniu - w każdą niedzielę od 12 października 2014 do rozpoczęcia zajęć narciarskich), naukę jazdy na nartach
(w soboty i w niedziele) - od momentu nastania odpowiednich warunków śniegowych do 08 marca 2015 i transport na miejsce zajęć. Czesne płatne do dnia 30 września 2014 wynosi 1700 zł + składka członkowska w wysokości 100 zł. Istnieje możliwość rozłożenia płatności czesnego na raty — na podstawie pisemnego podania. W trakcie trwania sezonu organizujemy sprawdziany techniki jazdy na nartach: pierwszy planowany jest na grudzień 2014 r. (oceny ze sprawdzianu będą brane pod uwagę przy dokonywaniu podziału na grupy), drugi w marcu pozwoli ocenić postępy w nauczaniu dziecka. Organizujemy: Zawody o Puchar Aesculapa, Zawody o Puchar Łysej Góry, Zawody Rodzinne dla dzieci i ich rodziców oraz zawody dla najmłodszych Skrzat 2015. Pod koniec sezonu bawimy się wszyscy na tradycyjnej "Maskaradzie" (przebierają się dzieci, rodzice, instruktorzy)"
(źródło: aesculap.com.pl).

Na zakończenie życzę wszystkim uczestnikom dobrej zabawy w nowym sezonie, a instruktorom powodzenia w prowadzeniu efektywnych działań szkoleniowych.

Michał Rażniewski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz