Światłem malowane

W dniu 14 listopada 2013 roku odbyło się oficjalne otwarcie nowej siedziby Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego połączone z wernisażem wystawy członków JTF-u pod tytułem "Światłem malowane...". Autorzy: Tadeusz Biłozor, Wojciech Bykowski, Jan foremny, Henryk Piotr Garbat, Daniel Gustowski, Teodor Gutaj, Robert Kwiatkowski, Piotr Matyga, Tadeusz Olszewski, Janina Peikert, Mariusz Popławski, Janusz Pytel, Marek Rawski, Michał Rażniewski, Stanisława Stecko, Jacek Szczerbaniewicz, Jerzy Wiklendt, Joanna Wilkońska, Jerzy Zając.Powyżej - dwa zdjęcia Michała Rażniewskiego zaprezentowane na tej wystawie (zrobione na Łysej Górze w Górach Kaczawskich)

W katalogu czytamy: "Premierowa wystawa ma tytuł "Światłem malowane..." i wcale nie jest to tytuł sugerujący, że pokazywane fotografie będą w pewnym sensie naśladowały malarstwo, lecz jako nawiązanie do szeroko rozumianego określenia, że fotografia to pisanie, czy raczej malowanie światłem, szczególnie w teraźniejszej dobie fotografii barwnej. W tej wystawie, co oczywiste, jako prezentacji JTF, biorą udział aktualni członkowie Towarzystwa. Miejmy nadzieję, że w nowej galerii zaistnieje nowy duch fotografii, wyzwalający różnego kalibru inwencje twórcze członków JTF, że będzie też przedstawiać ciekawe propozycje zapraszanych do wystawiania swoich prac artystów, przez co będzie się tu odbywać wielopłaszczyznowa wymiana doświadczeń, poglądów i spojrzeń na fotografie". Jan Foremny.

Galeria "Focus" mieści się przy Al. Wojska Polskiego 37. I jest trzecim z kolei lokalem Towarzystwa, w których jeleniogórscy artyści spotykali się, pracowali i wystawiali swoje fotografie. Przypomnijmy, że od 1978 roku w galerii przy ul. Podwale eksponowano wiele świetnych wystaw. Link do oficjalnej strony JTF-u tutaj.

Zdjęcia z wernisażu.Zdjęcia: Michał Rażniewski

Komentarze

Popularne posty