Multimedia

Wstęp

Z internetu korzystam od 2000 roku. Wtedy powstała moja pierwsza witryna - autorska galeria fotografii, która stopniowo się rozrastała i w końcu nazwałem ją "Wędrówki z Aparatem w Plecaku". Zawierała moje najlepsze zdjęcia i opisy wypraw rowerowych (obecnie w tamtym kształcie już nie istnieje). W tym samym czasie założyłem serwis informacyjny Szkoły Narciarskiej Aesculap (pod nazwą "Aesculap i Łysa Góra"). Obie te strony pisałem samodzielnie w języku HTML. Oprócz nich równolegle prowadziłem kilka blogów tematycznych o miejscu, w którym pracowałem i swoich wyjazdach szkoleniowych (jako instruktor wykładowca PZN Aesculap reprezentowałem do 2014 roku). Obecnie moją główną stroną jest Eskulap Name. Wiele uwagi poświęcam gruntownie przebudowanym "Wędrówkom...". Wszystkie blogi (po wielu zmianach i aktualizacjach) są dostępne teraz na Bloggerze pod adresami, które umieściłem poniżej.

Michał Rażniewski

Relacja z Egzaminu Regionalnego SITN

17 lutego 2013 roku odbył się na Łysej Górze Egzamin Regionalny dla absolwentów kursów na stopień pomocnika instruktora, którego organizatorem była Szkoła Narciarska Aesculap. Egzamin ten zamyka pierwszy etap szkolenia kandydatów na instruktorów. Od tej pory mogą oni udzielać lekcji narciarstwa w stopniu podstawowym pod warunkiem brania udziału w unifikacjach - doszkoleniach kadrowych - co trzy lata. Zatrudniani są najczęściej w licencjonowanych szkołach narciarskich, zrzeszonych w Stowarzyszeniu Instruktorów i Trenerów Narciarstwa – w skrócie SITN. Sprawdzian składa się z trzech części: slalomu, jazdy technicznej i instruowania (czyli opisu i pokazu narzuconej ewolucji – uczestnik egzaminu musi stanąć przed grupą i poprowadzić krótką lekcję). Egzamin przeprowadzają egzaminatorzy SITN. Nie było łatwo zdawać tego dnia. Bowiem Góry Kaczawskie spowite były gęstą mgłą. Zawodnicy szczególnie mocno odczuwali to podczas pokonywania slalomu. Nasz kamerzysta miał oczywiście niełatwe zadanie. Obiektyw kamery z trudem znajdował narciarzy pędzących do mety. Tym bardziej trzeba docenić ich technikę jazdy, bo przy tej słabej widoczności osiągali jednak dobre rezultaty. Egzamin zdała zdecydowana większość kandydatów. W zawodach wzięło udział 22 osoby. Delegaci SITN wysoko ocenili także przygotowanie trasy – jej stan, a także organizację zawodów. Pomimo nie najlepszej pogody udało się całą imprezę sprawnie przeprowadzić.
Emil Exner

Ola Ostrowska
A teraz akcent klubowy! W egzaminie wzięła dwójka wychowanków SN i SKS AESCULAP: Aleksandra Ostrowska i Emil Exner. Oboje uzyskali w sumie największą ilość punktów wśród wszystkich startujących. Ola - 32,5 oraz Emil - 32,5. A więc wygrali zawody składające się z trzech części! Serdecznie gratulujemy!

Wyniki (dokument PDF) - tutaj.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz