Aesculap

Nasi instruktorzy brali udział w 52 Ogólnopolskich Zawodach Instruktorów PZN

Ogólnopolskie Zawody Instruktorów odbywają się w niezmienionej od lat formule... Ich uczestnicy rywalizują w dwuboju składającym się z jazdy stylowej i slalomu giganta, oraz w osobnych klasyfikacjach. W pierwszym przypadku wykonują ewolucje, które oceniane są przez komisję egzaminacyjną, w drugim - jadą na czas torem giganta ustawionym zgodnie z Narciarskim Regulaminem Sportowym.

52 OZI, 24 - 25.03.2012, Kluszkowce. Podobnie jak w poprzednich latach przygotowywaliśmy się do tych zawodów, ćwicząc ewolucje i startując w imprezach Aesculapa rozgrywanych na Łysej Górze w trakcie całego minionego sezonu. Z pewnym trudem skompletowaliśmy drużynę. SITN wymaga aby szkoły narciarskie z licencją A+B zgłaszały po 5 osób. Mogą jechać również pomocnicy, którzy zakwalifikowali się wcześniej w zawodach regionalnych. Kilka osób z naszej szkoły zajęło miejsca w pierwszych dziesiątkach (warunek kwalifikacji). Okazało się, że z powodu nawału zajęć w szkole nie wszyscy zdecydowali się na ten wyjazd. Tak było na przykład za Anią Czarniawską (uzyskała kwalifikację na zawodach na Łysej Górze). Ostatecznie mieliśmy wystartować w składzie: Monika Cieślak, Piotr Wolski, Maciej Szczepaniak, Karolina Włodarczyk i Michał Rażniewski. Jednak ten ostatni podczas rozgrywanych tydzień wcześniej zawodach na Kursokonferencji Instruktorów Wykładowców (o współczynniki w GS i SL) uległ kontuzji, dojeżdżając zresztą z powodzeniem do mety w drugim przejeździe slalomu.
W tej sytuacji wycofaliśmy drużynę ze startu a nasi instruktorzy startowali indywidualnie. Była z nami na tym wyjeździe również dwójka demonstratorów PZN: Aleksandra Ostrowska i Emil Exner. Zawody przeprowadzone zostały przy pięknej pogodzie (jazda stylowa i slalom gigant). Organizacja była jak zwykle bardzo dobra. Startowało w sumie 170 osób. W dwuboju Monika Cieślak zajęła 7 miejsce, Piotr Wolski 15, Karolina Włodarczyk nie ukończyła slalomu giganta, Maciej Szczepaniak zajął 24 miejsce (w slalomie gigancie - 13-te). Aleksandra Ostrowska w mistrzostwach demonstratorów była 12-ta a Emil Exner 7-my. Szczegółowe wyniki znajdziecie na stronie SITN

Zdjęcia: Joanna Ceglińska

W tym roku nie mogłem zrealizować filmu. Aby zobrazować dodatkowo ten tekst polecam film z ubiegłego roku. Podobnie jak aktualne zdjęcia Joanny Ceglińskiej (powyżej). Oba te materiały oddają atmosferę tej ważnej w świecie narciarskim imprezy. >>>