16 lipca 2017

Rowerem w Góry Izerskie

Tym razem dzieci z Aesculapa pojechały rowerami popularną wśród rowerzystów drogą wiodącą z Jakuszyc do schroniska Orle i Chatki Górzystów. Po drodze brały udział – wraz z rodzicami – w ognisku zorganizowanym przez Szkołę. Trasa może niezbyt trudna, ale jest niezwykle malownicza, usytuowana w sercu Gór Izerskich, prowadzi przez łąki i torfowiska – przepiękne krajobrazy po prostu gwarantowane. Lepszego miejsca na wycieczkę rodzinną nie znajdziecie. A obok szlaku wijąca się w dolinie Izera.


Na Hali Izerskiej – jedyny budynek ocalały z istniejącej tutaj kiedyś osady Gross-Iser. Malutkie schronisko jest obecnie celem wędrówek (pieszych czy rowerowych) wielu turystów. Więcej informacji na temat historii tego miejsca znajdziecie na mojej stronie internetowej – WWW.michalrazniewski.com w artykule „Droga do Chatki Górzystów”.

Powrót odbył się tą samą drogą. W sumie etap liczył około 18 kilometrów. Do usłyszenia i zobaczenia być może. Zapraszam do zapoznania się innymi propozycjami tras rowerowych – często ilustrowanych szczegółowymi mapkami ze śladami GPS.